„Dziecko jest najważniejsze, a pierwszym i najważniejszym pedagogiem dziecka jest jego rodzic.”

Maria Montessori

Chcemy, aby wybierając przedszkole, znaleźli Państwo miejsce, w którym zasady pracy są spójne z tymi, którymi kierują się Państwo wychowując swoje pociechy. Wierzymy, że jest to podstawą do zapewnienia dziecku poczucia bezpieczeństwa. Poczucia bezpieczeństwa, które jest fundamentem rozwoju emocjonalnego i poznawczego. Przedszkole Montessori Dreams to społeczność rodzin, które wyznają wartości wychowania w duchu pedagogiki Marii Montessori i porozumienia bez przemocy. W szczególności takie jak swoboda, wolność i szacunek do drugiego człowieka. Wiedząc, że wybór odpowiedniej placówki to ważna decyzja dla całej rodziny, zachęcamy do zapoznania się z informacją o rekrutacji.

Plan rekrutacji

1. Udział rodziców w spotkaniu informacyjnym. 6.02.2024r. godz. 17:15
  2. Zainteresowane rodziny, zapraszamy na spotkania indywidualne połączone z obserwacją dzieci, pod kątem gotowości do podjęcia nauki w przedszkolu.
  3. Informacja o wyniku rekrutacji.
  4. Podpisanie umów i wyznaczenie terminu adaptacji dziecka do placówki.
  5. Udział Rodziców w obowiązkowych warsztatach dotyczących pedagogiki Marii Montessori.

Zapisy do przedszkola przyjmowane są przez cały rok. Adaptacje nowych dzieci odbywają się w okresie od lipca do końca września. W przypadku zwolnienia się miejsca w przedszkolu, w roku szkolnym, w pierwszej kolejności przyjmowane są Rodziny, które nie zostały przyjęte wcześniej, z powodu braku wolnych miejsc.

Serdecznie zapraszamy do udziału w rekrutacji do przedszkola.