Przedszkole Montessori Dreams pracuje w godzinach od 7.00 do 17.00.

Dzieci schodzą się do godziny 9.00.

Jeżeli jedzą śniadanie w przedszkolu, to do 8:45.

Pamiętajmy o tej zasadzie, od 9.00 rozpoczynamy pracę z materiałem Montessori. Przychodząc później Państwa dziecko traci wyjątkowo wartościowy czas w ciągu dnia.

Dodatkowo wchodząc spóźnione do sali przeszkadza innym w pracy własnej.

Jest możliwość dłuższego pobytu dziecka w sytuacjach wyjątkowych po wcześniejszym uzgodnieniu tej kwestii z dyrekcją.  tel. +48-535-351-929

Informacje dotyczące spóźnień rodzica oraz zmian godzin odbiory należy zgłaszać telefonicznie lub sms do nauczycieli.

tel. 12-307-12-67, wyłącznie rozmowa telefoniczna

tel. 570-133-911, rozmowa telefoniczna oraz sms

Rodzic jest informowany telefonicznie o zaistniałej sytuacji i proszony o odebranie swojej pociechy. Należy pamiętać, że wychowawcy bezwzględnie nie mogą podać żadnych leków, w związku z tym jeżeli rodzice nie mogą odebrać dziecka, a stan zdrowia się pogarsza, dla bezpieczeństwa dziecka może zostać wezwana karetka.

Placówka jest zamknięta w: Wigilię Bożego Narodzenia, wszystkie dni ustawowo wolne od pracy, tydzień w miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień, jest to czas na sprzątanie, malowanie i inne kwestie techniczne związane z utrzymaniem lokalu). Dokładny termin podawany jest przynajmniej miesiąc wcześniej.

Nie. Unikamy takich sytuacji. Wychowawca może podejmować dodatkowe zatrudnienie, ale staramy się uniknąć sytuacji, w której będzie opiekował się dzieckiem uczęszczającym do przedszkola.

TAK.

Jeżeli śpi: kołdra, poduszka oraz prześcieradło najlepiej z gumką (wymiary łóżek – 133x57 cm), można dołączyć przytulankę,

Zawsze: ubranie na zamianę (skarpetki, śpiochy, rajstopy), buciki, kalosze w okresie wiosennym i jesiennym, zimą dziecko powinno być ubrane w kombinezon tak aby czuło się swobodnie podczas spacerów w mroźną pogodę i aktywności na śniegu.

Spacery odbywają się codziennie, niezależnie od pogody. :)

Spacery odbywają się po osiedlu oraz na placu zabaw obok „Jordanówki”

Tak, będziemy się starać aby godziny były stałe. Przedszkolaki wychodzić będą na spacer o godzinie 12.00

Lokal w którym znajduje się przedszkole i żłobek został wyposażony jest w wentylację mechaniczną z filtrami HEPA. Do pomieszczenia nie jest wpuszczane powietrze bezpośrednio z zewnątrz. Okna w budynku nie otwierają się, a wietrzenie sali odbywa się wyłącznie przy pomocy urządzeń wentylacyjnych, które oczyszczają powietrze.

Dodatkowo na salach mamy naturalne oczyszczacze powietrza, o które bardzo dbamy – skrzydłokwiaty.

Tak. Zastosowanych jest kilka ekologicznych rozwiązań:

Zamontowany został mieszacz wody celem zoptymalizowania zużycia gazu niezbędnego do podgrzania ciepłej wody użytkowej.

Zaawansowane sterowanie centralą wentylacyjną umożliwiające zoptymalizowane zużycie energii elektrycznej.

Centrala wentylacyjna wyposażona w filtry HEPA odpowiedzialne za oczyszczanie powietrza.

Zastosowanie ekologicznych farb z atestem dla dzieci.

Zastosowanie ekologicznych materiałów wykończeniowych m.in. panele podłogowe z certyfikatem FSC.

Wyposażenie obiektu w meble i zabawki wykonane z drewna.

Oświetlenie LED minimalizujące zużycie energii elektrycznej.

Duża ilość roślinności w szatni, gabinetach i salach dla dzieci.

Lokal był projektowany od podstaw z myślą o przedszkolu. Gniazdka nie muszą mieć zabezpieczeń zewnętrznych bo został zamontowany specjalny osprzęt z przesłonami styków

Z każdą grupą pracuje przynajmniej trzech nauczycieli lub opiekunów.

W przedszkolu pracujemy w czterech grupach, mieszanych wiekowo.

Dzieci w przedszkolu które potrzebują snu śpią na sali niebieskiej (żłobkowej).  Na czas snu zasuwane są rolety w sali.

Praca z materiałem, trwa od momentu przyjścia dziecka do przedszkola, do chwili wyjścia. W godzinach od 16:00 do 17:00, chętne dzieci mogą korzystać z puzzli, drewnianych klocków i gier edukacyjnych.

Nie, za posiłki płaci się osobno i jest to koszt 13 zł z dzień

Wszystkie posiłki dostarcza firma cateringowa Zielony Talerzyk. https://zielonytalerzyk.pl/

Elementy posiłków są dostarczane w osobnych pojemnikach np. osobno makaron, sos, chleb, masło, warzywa. Dzieci samodzielnie nakładają sobie, to co chcą zjeść.

Na dzień 1.01.2024r. Dzienna stawka wyżywiania wynosi 20zł, w tym śniadanie 2,5zł, II śniadanie 1,5zł, obiad 13,5zł, podwieczorek 2,5zł.

Nie, w chwili w której zrezygnujemy z zamawiania śniadań i podwieczorków w firmie cateringowej cena za wyżywienie nie ulegnie zmianie.

Tak przewidujemy zajęcia dodatkowe w ramach czesnego – język angielski i zajęcia muzyczne – prowadzone po obiedzie.

W najbliższym czasie planujemy zajęcia z języka angielskiego. W ramach dostępności wykwalifikowanych lektorów jesteśmy otwarci na propozycje innych języków.

Dzieci nie są zmuszane do jedzenia, spania ani udziału w zajęciach dodatkowych. Znają zasady panujące w przedszkolu i same dokonują wyboru ponosząc jego konsekwencje.

Jako, że przedszkole prowadzone jest przez Fundacje jest możliwość ubiegania się o szereg dofinansowań i zniżek informacje o bieżących dofinansowaniach są umieszczone na stronie w zakładce cennik.

Tak, w budynku jest zainstalowany monitoring.

Chcemy budować współprace na wzajemnym zaufaniu, datego nie udostępniamy Państwu stałego dostępu do nagrań.

Tak,

od godziny 15.00 do 21.00 dla dzieci od 3 roku życia w budynku żłobka i przedszkola odbywają się dodatkowe zajęcia ogniska muzycznego Muzyka dla Smyka, na które serdecznie zapraszamy.