Przedszkole Montessori Dreams pracuje w godzinach 7.00-17.00.  

Dzieci schodzą się do godziny 9.00. Pamiętajmy o tej zasadzie, od 9.00 rozpoczynamy pracę z materiałem Montessori. Przychodząc później Państwa dziecko traci wyjątkowo wartościowy czas w ciągu dnia. Godziny kiedy jest wypoczęte i ma chęć do pracy.

Dodatkowo wchodząc spóźnione do sali przeszkadza innym dzieciom w pracy własnej.

Jest możliwość dłuższego pobytu dziecka w sytuacjach wyjątkowych po wcześniejszym uzgodnieniu tej kwestii z dyrekcją.  tel. +48-535-351-929

Informacje dotyczące spóźnień rodzica oraz zmian godzin odbiory należy zgłaszać telefonicznie lub sms do nauczycieli. tel. 12 307 12 67

Nieobecność chorego dziecka należy zgłosić dzień wcześniej. Po przebytej chorobie należy przynieść zaświadczenie od lekarza, że dziecko jest zdrowe i nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach.

Rodzic jest informowany telefonicznie o zaistniałej sytuacji i proszony o odebranie swojej pociechy. Należy pamiętać, że wychowawcy bezwzględnie nie mogą podać żadnych leków, w związku z tym jeżeli rodzice nie mogą odebrać dziecka jest wzywane pogotowie.

Placówka jest zamknięta w: Wigilię Bożego Narodzenia, wszystkie dni ustawowo wolne od pracy, tydzień w miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień, jest to czas na sprzątanie, malowanie i inne kwestie techniczne związane z utrzymaniem lokalu). Dokładny termin podawany jest przynajmniej miesiąc wcześniej.

Nie. Unikamy takich sytuacji. Wychowawca może podejmować dodatkowe zatrudnienie, ale staramy się uniknąć sytuacji, w której będzie opiekował się dzieckiem uczęszczającym do przedszkola.  

TAK.  

Jeżeli śpi: kołdra, poduszka oraz prześcieradło najlepiej z gumką (wymiary łóżek – 133x57 cm), można dołączyć przytulankę,

Jeżeli nie korzysta z toalety: pampersy, krem, mokre chusteczki (mokre chusteczki i krem tylko jeżeli ma uczulenie).

Smoczek (tylko jeśli jest konieczny).

Zawsze: ubranie na zamianę (skarpetki, śpiochy, rajstopy), buciki, kalosze w okresie wiosennym i jesiennym, zimą dziecko powinno być ubrane w kombinezon tak aby czuło się swobodnie podczas spacerów w mroźną pogodę i aktywności na śniegu.

Spacery są codziennie niezależnie od warunków pogodowych. Dzieci nie wychodzą jedynie jak pada grad.

Spacery odbywają się po osiedlu oraz na placu zabaw obok „Jordanówki”

Tak, będziemy się starać aby godziny były stałe. Przedszkolaki wychodzić będą na spacer o godzinie 12.00  

Lokal w którym znajduje się przedszkole i żłobek został wyposażony jest w wentylację mechaniczną z filtrami HEPA. Do pomieszczenia nie jest wpuszczane powietrze bezpośrednio z zewnątrz. Okna w budynku nie otwierają się, a wietrzenie sali odbywa się wyłącznie przy pomocy urządzeń wentylacyjnych, które oczyszczają powietrze.

Dodatkowo na salach mamy naturalne oczyszczacze powietrza, o które bardzo dbamy – skrzydłokwiaty.

Tak. Zastosowanych jest kilka ekologicznych rozwiązań:

Zamontowany został mieszacz wody celem zoptymalizowania zużycia gazu niezbędnego do podgrzania ciepłej wody użytkowej.

Zaawansowane sterowanie centralą wentylacyjną umożliwiające zoptymalizowane zużycie energii elektrycznej.

Centrala wentylacyjna wyposażona w filtry HEPA odpowiedzialne za oczyszczanie powietrza.

Zastosowanie ekologicznych farb z atestem dla dzieci.

Zastosowanie ekologicznych materiałów wykończeniowych m.in. panele podłogowe z certyfikatem FSC.

Wyposażenie obiektu w meble i zabawki wykonane z drewna.

Oświetlenie LED minimalizujące zużycie energii elektrycznej.

Duża ilość roślinności w szatni, gabinetach i salach dla dzieci.

Lokal był projektowany od podstaw z myślą o przedszkolu. Gniazdka nie muszą mieć zabezpieczeń zewnętrznych bo został zamontowany specjalny osprzęt z przesłonami styków

W przedszkolu pracuje dwóch wychowawców na grupę. Łącznie w całym przedszkolu będzie pracować sześciu wychowawców z 50 dziećmi.

Dla przedszkola są przewidziane trzy sale: fioletowa, żółta, zielona.  Zgodnie z założeniem metody Montessori dzieci nie są podzielone na grupy wiekowe. 

Dzieci w przedszkolu które potrzebują snu śpią na sali niebieskiej (żłobkowej).  Na czas snu zasuwane są rolety w sali.

  • W przedszkolu 3 godziny (9.00-12.00)
  • Praca z materiałem rozpoczyna się o godzinie 9.00 ponieważ wtedy dziecko jest najbardziej skupione i najlepiej może wykorzystać swoje możliwości percepcyjne. Dzieci które nie chcą brać udziału w zajęciach dodatkowych mogą pracować z materiałami również po obiejdzie.  

Nie, za posiłki płaci się osobno i jest to koszt 13 zł z dzień

Tak i tak 

Początkowo cała dieta jest przywożona przez firmę cateringową. 

Śniadanie, II śniadanie, obiad (zupa i drugie danie), podwieczorek. 

Od września 2018r. śniadania oraz podwieczorki będą przygotowywane na miejscu. Obiady przygotowywane będa przez firmę cateringową Alma Verde.  http://www.almaverde.pl/

 

Na salach dzieci mają stały dostęp do wody i owoców. 

Nie, w chwili w której zrezygnujemy z zamawiania śniadań i podwieczorków w firmie cateringowej cena za wyżywienie nie ulegnie zmianie.

Tak przewidujemy zajęcia dodatkowe w ramach czesnego – język angielski i zajęcia muzyczne – prowadzone po obiedzie.

W najbliższym czasie planujemy zajęcia z języka angielskiego. W ramach dostępności wykwalifikowanych lektorów jesteśmy otwarci na propozycje innych języków. 

Dzieci nie są zmuszane do jedzenia, spania ani udziału w zajęciach dodatkowych. Znają zasady panujące w przedszkolu i same dokonują wyboru ponosząc jego konsekwencje.

Jako, że przedszkole prowadzone jest przez Fundacje jest możliwość ubiegania się o szereg dofinansowań i zniżek informacje o bieżących dofinansowaniach są umieszczone na stronie w zakładce cennik.

Tak, w budynku jest zainstalowany monitoring stały dostęp do niego ma jedynie dyrektor.

Tak,

od godziny 15.00 do 21.00 dla dzieci od 3 roku życia w budynku żłobka i przedszkola odbywają się dodatkowe zajęcia ogniska muzycznego Muzyka dla Smyka, na które serdecznie zapraszamy.